1. Tréning na spevnenie a rysovanie tela

Zacvičte si s kondičnou trénerkou Alexandrou Raffay jednoduché cviky na spevnenie a rysovanie tela. Alex už viac ako 10 rokov skupinovo aj individuálne trénuje ženy, mužov a tak isto aj deti.
Majte fungujúce telo a buďte fit. Tu sú 4 cviky, ktoré sú jednoduché a efektívne a môžete si ich zacvičiť kdekoľvek..

Cvik č. 1 – Sedenie o stenu

Pri tomto cviku na tele pracujú najmä veľké svalové skupiny. Sedíme opretí o stenu, nohy sú v pravom uhle a dôležité sú kolená, ktoré smerujú v smere špičiek, drieková oblasť je prilepená. A ramená sú zatiahnuté dozadu. Udržíme sa v tejto polohe.

Chcete si pridať záťaž? Vezmite do rúk fľaše minerálnej vody. Tým zapojíte aj ruky.

Spravte 10 opakovaní.

Cvik č. 2 – Plié drepy

Tento cvik je prioritne určený na vnútornú stranu stehien. Taktiež pri ňom zapojíme aj zadok. Postavíme sa do tzv. sumo drepu, päty idú naširoko od seba, kolená smerujú v smere špičiek a ramená sú zatiahnuté dozadu. Brucho je stiahnuté. Dole nádych, hore výdych

Ak si chceme cvik troška sťažiť, môžeme použiť fľaše minerálnej vody.

Cvik č. 3 – Hojdačka s nohou k nohe

Tento cvik je vhodný na spevnenie a rysovanie brucha. Vezmeme si podložku a využijeme pomôcku – fľaše minerálnej vody. Sadnite si na podložku, stiahnite pupok, brucho je stiahnuté. Ramená sú zatiahnuté. Nohy dvíhame ponad fľaše.

Ak si chceme cvik ešte viac priťažiť, vezmeme do rúk malú fľašu minerálnej vody a striedame si ju popod nohy. Pri tomto cviku vám oveľa viac bude pracovať stabilizačný systém.

Cvik č.4 – Príťahy v ľahu

Pri tomto cviku si precvičíte medzilopatkové svalstvo, ktoré je často ochabnuté. Okrem toho tiež ramená a ruky. Cvik je v ľahu na zemi. Trup je mierne zdvihnutý, ramená sú čo najviac od uší. Uchopíme fľašu minerálnej vody a podávame si ju poza chrbát.

Pri tomto cviku môžeme použiť aj dve fľaše minerálnej vody a tým si cvik jemne sťažiť.

Toto boli 4 efektívne cviky na spevnenie a rysovanie tela. Pozrite si ich podrobnejšie, vo videu a nezabudnite sa napiť po aj počas tréningu.

Prečo je dôležité piť minerálnu vodu?

“Vo svojom živote sa riadim heslom – ak telu vezmem, tak mu aj vrátim. A pri cvičení to platí dvojnásobne. Ideálny spôsob, ako do tela doplniť stratené minerály po a počas cvičenia, je pitným režimom vo forme minerálnej vody. Do svojho tela tak doplním magnézium, ktoré je dôležité pre regeneráciu svalov a tak isto vápnik, ktorý je dôležitý pre pevné a zdravé kosti.” hovorí Alexandra Raffay.

Minerálna voda Mitická je svojím ideálnym zložením prínosom pre naše zdravie, vitalitu a celkovú psychickú pohodu. Optimálna mineralizácia spolu s nízkym obsahom sodíka a vyváženým pomerom vápnika a horčíka z nej robia minerálku vhodnú na každý deň.

Administrator