2. Tréning na zlepšenie sily a kondície

Zacvičte si sériu efektívnych cvikov a zlepšite svoju silu a kondíciu. Cvikmi Vás prevedie osobný tréner Michal Králik.

Michal Králik je osobný tréner takmer 10 rokov. Je absolventom FTVŠ UK v Bratislave v odbore trénerstvo so špecializáciou na kulturistiku, fitnes a silový trojboj. Juniorský majster Slovenskej republiky v silovom trojboji do 75kg, stále aktívny športovec so záľubou v silových a bojových športoch.

Cvik č.1 – Predklony s jednoručkami

Postavíme sa na šírku panvy, špičky nôh nám smerujú vpred. Pomaličky sa snažíme tlačiť bedrá dozadu, ruky máme uvoľnené a predkláňame sa. Ak si chceme cvik trošku priťažiť, vezmeme si fľaše minerálnej vody do rúk a cvik opakujeme niekoľkokrát s nimi.

Pri vystieraní sa snažíme neprepadávať chrbtom dozadu, ale snažíme sa ťahať do výšky. Pri tomto cviku je dôležité, aby ste sa sústredili na vzpriamenú chrbticu, na ťah na zadnej strane stehien a na prednej strane stehien a aby sme mali celý čas spevnené brucho.

Cvik č. 2 – Výpady na mieste

Spravíme dlhý krok vzad, koleno položíme na zem tak, aby uhol v prednom kolene a druhom kolene bol zhruba 90 stupňov.

Ruky sú uvoľnené, váhu tela dáme na prednú končatinu a s výdychom sa pomaly dvíhame hore. Aby ste si cvik spestrili, môžete si do ruky vziať fľašu minerálnej vody a pokračujete vo vykonávaní cviku. Nezabúdajte plynulo dýchať. Sústredenie je na prednej nohe.

Cvik č. 3 – Tlaky v ľahu na chrbte

K tomuto cviku budeme potrebovať nejakú záťaž, napríklad vo forme fliaš s minerálnou vodou. Ľahneme si na chrbát, nohy pokrčíme a necháme ich zhruba v šírke bedier. Do rúk si vezmeme fľaše s minerálnou vodou a pomaličky ich dvíhame nad seba.

Zapájame tricepsy, hrudné svaly a spevňuje sa nám celé telo.

Cvik č. 4 – Podpor na boku

Ľahneme si na bok, lakeť musí byť nad plecom. Spodnú nohu necháme pokrčenú, hornú vystretú. Pomaličky sa presunieme zadkom hore, snažíme sa čo najviac napriamiť a druhú ruku si môžeme dať v bok.

V tejto polohe pozeráme pred seba a sústredíme sa na to, aby sme čo najviac cítili bočnú stranu brušných svalov, svaly na zadku a taktiež môžeme cítiť svaly v okolí lopatky a ramenného kĺbu. Nezabúdame hlboko dýchať. V tejto polohe vydržíme aspoň 20 sekúnd a strany vymeníme

Tieto cviky môžete vykonávať ráno, ale aj večer.

Toto boli 4 efektívne cviky na zlepšenie sily a kondície. Pozrite si ich podrobnejšie, vo videu a nezabudnite sa napiť po aj počas tréningu.

Prečo je dôležité piť minerálnu vodu?

“Prijímať tekutiny je podstatné najmä ráno. Keďže sme po spánku dehydrovaní. S vodou sa nám strácajú aj minerálne látky a už strata 1% tekutín nám znižuje termoleguláciu a zhoršuje funkciu nášho organizmu. Aby sme sa udržali v čo najlepšej kondícii je veľmi dobré nahradiť našu rannú kávu napríklad pohárom minerálnej vody.” hovorí Michal Králik.

Minerálna voda Mitická je svojím ideálnym zložením prínosom pre naše zdravie, vitalitu a celkovú psychickú pohodu. Optimálna mineralizácia spolu s nízkym obsahom sodíka a vyváženým pomerom vápnika a horčíka z nej robia minerálku vhodnú na každý deň.

Administrator