3. Tréning na spaľovanie tukov

Zacvičte si ďalší tréning s Michalom Králikom, ktorý je zameraný na spaľovanie tukov.

Michal Králik je osobný tréner takmer 10 rokov. Je absolventom FTVŠ UK v Bratislave v odbore trénerstvo so špecializáciou na kulturistiku, fitnes a silový trojboj. Juniorský majster Slovenskej republiky v silovom trojboji do 75kg, stále aktívny športovec so záľubou v silových a bojových športoch.

Cvik č. 1 – Chôdza na mieste

Tento cvik je ideálny na zahriatie svalov pred cvičením. Chodíme na mieste a kolená dvíhame čo najvyššie.

Nevychyľujeme telo do strán a postupne zrýchlime frekvenciu. Na každú nohu minimálne 10 krokov. Následne využijeme pomôcku – fľaše minerálnych vôd, čím si cvik jemne sťažíme a zefektívnime. Nezabúdame dýchať plynulo a hlboko a držať telo vzpriamene.

Cvik č. 2 – Čelné drepy

Po cviku č. 2 prejdeme plynulo na ďalší cvik. Budeme potrebovať fľašu minerálnej vody. Postavíme sa zhruba na šírku pliec, špičky mierne vytočíme von a uchopíme minerálnu vodu do oboch rúk.

Držíme pevne celý stred tela a fľašu sa snažíme stlačiť čo najviac. V tomto postoji spravíme niekoľko drepov.

Sústredíme sa na to, aby sme zapojili všetky veľké svalové partie. Nohy, brucho a vďaka stlačeniu fľaše tiež hrudník a chrbát.

Cvik č. 3 – Príťahy v predklone

Vezmeme do rúk, vystrieme sa a pomaly sa predkloníme stý, že udržíme krivku chrbta čo najviac vzpriamenú a priťahujeme fľaše s vodou k telu.

Sústredíme sa na chrbtové svaly, na biceps. Zapájame tiež chrbtové svalstvo, ktoré býva často oslabené.

Cvik č. 4 – Príťah kolena k hrudníku v kľuku

Tento cvik sa vykonáva na zemi. Sústredíme sa na to, aby sme ruky mali pod plecami a chrbticu udržiavame vzpriamenú. Kolená máme pod bedrami. Následne s nastavíme do pozície kľuku

Z tejto pozície priťahujeme kolená k sebe.

Cvik zopakujeme niekoľkokrát a po tréningu sa nezabudneme napiť.

Toto boli 4 efektívne cviky na spaľovanie tukov. Zacvičte si ich podľa videa vo videu a nezabudnite sa napiť po aj počas tréningu.

Prečo pijem minerálnu vodu?

“Počas náročného cvičenia naše telo stráca veľké množstvo tekutín a minerálov, ktoré potrebuje pre svoje optimálne fungovanie. Ideálny spôsob, ako túto stratu doplniť, je piť minerálne vody s priaznivým pomerom vápnika a horčíka. Naše svaly sa lepšie zregenerujú a uvoľnia.” hovorí Michál Králik

Minerálna voda Mitická je svojím zložením prínosom pre naše zdravie, vitalitu a celkovú psychickú pohodu. Optimálna mineralizácia spolu s nízkym obsahom sodíka a vyváženým pomerom vápnika a horčíka z nej robia minerálku vhodnú na každý deň.

Administrator