Iniciatívu #mitickapomaha využila aj sieť záchranných staníc FALCK

Sieť záchranných staníc FALCK stojí v prvej línii na pomoc pre pacientov. V čase pandémie vírusu COVID-19 musí spoločnosť FALCK Záchranná a.s. čeliť novej, záťažovej situácii spojenej s týmto vírusom. Záchranári musia momentálne používať špeciálne ochranné obleky, v ktorých musia byť v dňoch, kedy sú výjazdy za pacientami nepretržite, počas celého dňa. Práca záchranárov je tak v týchto dňoch náročnejšou a vyčerpávajúcejšou. Na zlepšenie fyzickej a psychickej pohody v tejto náročnej situácii, bol v rámci iniciatívy #mitickapomaha spoločnosti FALCK dodaný pitný režim pre viac ako 150 záchranárov.


“Spoločnosť Trenčianske minerálne vody a.s. sa v rámci iniciatívy #mitickapomaha zamerala na tých, ktorí to momentálne najviac potrebujú. Myšlienkou iniciatívy je pomôcť tam, kde s nebezpečným koronavírusom zvádzajú dennodenný boj rôzne skupiny. Ďalšou zapojenou skupinou je práve sieť záchranných staníc FALCK Záchranná a.s. regiónu Kysuce, Liptov a záchrannej stanice v Handlovej. Pitný režim si tak môže vďaka iniciatíve #mitickapomaha dopriať viac ako 150 záchranárov. Pitný režim putoval na tri záchranné stanice v Žiline, ďalej na stanice Makov, Terchová, Strečno, Nová Bystrica. Z regiónu Liptov je to Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Liptovská Osada, Oravský Podzámok, Zuberec, Ružomberok, Vrútky, Kraľovany, Východná a Staré Hory a na stanice v Handlovej a Nitrianskom Pravne. Teší nás, že môžeme v tejto situácii pomáhať,“ povedala Monika Mišíková, Marketingová manažérka spoločnosti Trenčianske minerálne vody a.s.

Aké sú odozvy z Handlovej a z regiónu Kysuce?
Prišiel nám krásny list od posádky RZP Handlová so slovami vďaky:

Dobrý deň. Dnes nám bola dodaná minerálka z Vašej firmy v rámci iniciatívy #mitickapomaha. Chceli by sme sa Vám veľmi pekne poďakovať v rámci Falck Záchranná a.s. a konkrétne za kolektív posádky RZP Handlová, na ktorú bola zásielka od Vás doručená dnes. Veľmi si vážime dar od Vás v týchto časoch, kedy sme ako záchranári pod tlakom ešte väčším ako obyčajne. Preto potrebujeme byť svieži, čo s následnými letnými mesiacmi býva obtiažne, ale s Mitickou to zvládneme. Ďakujeme ešte raz. S pozdravom Bc. Michal Zvara, vedúci záchranár stanice RZP Handlová.“

Situáciu v regióne Kysuce nám priblížila pani Ľubomíra Pavlíková, regionálny manažér pre tento región.

Naša  situácia je momentálne náročná, nakoľko postupne dochádza k prechodom pod iného poskytovateľa( spoločnosť Falck záchranná a.s. zaniká). Mali sme 12 staníc, teraz je ich už 7 a postupne každá stanica prechádza pod nového poskytovateľa. Situácia s COVID-19 nám ukazuje, čo všetko dokážeme zvládnuť. Zamestnanci sa skôr obávajú o zdravie svojej rodiny a blízkych, s ktorými žijú, keď sa vracajú z práce. Personál  je už  prichystaný na rôzne scenáre, musím povedať, že všetkých tento stav spája., preukazuje sa veľká kolegialita a ľudskosť. Sú to profesionáli, pre  ktorých je to výzva. Celú situáciu nepovažujeme za kritickú. Kritická je v iných krajinách a skôr sa obávame, aby to tak nedopadlo aj u nás. Preto sme dôslední nielen v práci, ale aj v súkromí. Netešíme sa na leto, pretože byť niekoľko hodín v uniforme na ktorej máme ochranné pracovné prostriedky, ktoré si daný stav vyžaduje, je náročné. Pod mnohými vrstvami uniformy a ochranných prostriedkov sa zdravotníci potia a  nakoľko prebiehajú rôzne obmedzenia, nám v nepretržitej prevádzke veľmi pomáha akákoľvek forma občerstvenia.

Ako vám pomohol pitný režim od Mitickej a pre koho bude určený?  
Lichotí nám, že sa o nás staráte, za čo vám patrí veľká vďaka od záchranárskej obce.

Ako iniciatíva prebieha?
Iniciatíva s názvom #mitickapomaha, ktorá bola spustená pred niekoľkými týždňami sa úspešne rozbehla. Minerálne vody zatiaľ poputovali do zariadení pre seniorov, do rôznych zdravotníckych zariadení, vodičom liniek MHD či pomohli ďalším iniciatívam ako napríklad #ktopomozeslovensku. Prostredníctvom tejto iniciatívy chce spoločnosť Trenčianske minerálne vody a.s. poskytnutým pitným režimom prispieť k zlepšeniu fyzickej i psychickej pohody v náročnej práci tým, ktorí spoločne bojujú s koronavírusom.

Celý priebeh iniciatívy môžu záujemcovia sledovať na stránke www.mitickapomaha.sk, kde okrem iného nájdu aj informácie komu minerálne vody v čase pandémie koronavírusu pomohli.

Všetky podrobnosti a aktuality nájdete na www.mitickapomaha.sk a na sociálnych sieťach.

Administrator