Mitická nemusí byť umelá aby chutila

Prirodzene chutná Mitická

Poznáte to, náhodný očný kontakt s cudzím fešákom obďaleč nás vie často mierne vykoľajiť. V tom momente zabudneme, ktorý je náš „lepší profil“ ako sa máme naňho otočiť a ktorý úsmev „použiť“. Najradšej by sme si skontrolovali stav rúžu, make-up a aktuálnu náladu vlasov. V skutočnosti však zabúdame na to najdôležitejšie – na našu prirodzenosť, ktorá nás robí jedinečnými. Našťastie Evelyn spolu s Mitickou vedia, že nemusia byť umelé aby zaujali. To je jeden z dôvodov, prečo v sebe Mitická nemá umelé sladidlá. Na umelé sladidlá sme sa opýtali výživovej poradkyne Zuzany Líškovej.

„Ešte pred pár rokmi, bol cukor vo veľkom nahrádzaný umelými sladidlami, aby bol výrobok menej kalorický a tým aj „zdravší“. Namiesto toho, aby sa ľudia naučili cukor obmedzovať, umelé sladidlá im ponúkajú jednoduchšiu cestu. Ak však cukor nahradíme umelým sladidlom, naše chute nás ďalej budú ťahať k nezdravým jedlám plným cukru a tuku. Naše túžby riadia receptory chuti a odporu, ktoré nepoznajú rozdiel medzi umelým sladidlom a prírodným cukrom. Identifikujú iba sladkú chuť.“ hovorí Zuzana Lišková.

Čo spôsobujú umelé sladidlá

Umelé sladidlá sú niekoľkonásobne sladšie ako biely cukor. Zhoršujú duševný stav, môžu spôsobovať depresie, zvýšený krvný tlak a paradoxne nás môžu priviesť k cukrovke. Výskyt metabolických ochorení a obezita obyvateľstva sa neustále hrozivo zvyšuje. Konzumácia umelých sladidiel a iných prídavných látok doslova ničí zdravú črevnú mikroflóru. Umelé prísady v strave by sme preto mali eliminovať v najväčšej možnej miere.

Riešením je prirodzená výživa

„Naše telo ideálne a efektívne pracuje s prírodnými zložkami. Prečo máme potrebu, dávať telu niečo umelé, chemicky vyrobené? Zložte svoj jedálniček z prírodných surovín, Ak máte chuť na cukor, dajte si ho. Naučte sa však strážiť si prijaté množstvo a neklamte svoje telo a mozog umelými náhradami. Treba si uvedomiť, že cukor je dôležitý zdroj energie, pre všetky bunky a naše telo ho potrebuje k zdravému fungovaniu rovnako ako proteíny a tuky. Som zástancom toho, naučiť sa s cukrom pracovať a prijímať ho každý deň v primeranom množstve.“ hovorí výživová poradkyňa Zuzana Líšková.

Siahnite preto vždy po produktoch, ktoré neobsahujú umelé sladidlá. Ochutené varianty minerálnej vody Mitická, ktoré nesú jednotný názov Mitická „S chuťou!“ sú preto výbornou voľbou na každý deň.

Sú zdravšou alternatívou ochutených vôd, majú nízky objem kalórií, obsahujú zdraviu prospešné minerály a ovocnú šťavu a sú bez umelých sladidiel a farbív. V obchode preto naviaž očný kontakt s Mitickou, lebo tá nemusí byť umelá aby ti chutila.

Aj Evelyn vie, že nemusí byť umelá, aby zaujala. Pozrite si video.

Administrator