O dúšok lepšia hydratácia s Mitickou

V dnešnom svete plnom zhonov zabúdame na tie najpodstatnejšie veci, akou je napríklad aj HYDRATÁCIA. Či jej máte dostatok, sa vie ľahko odzrkadliť na vašej pokožke. Evelyn síce vraví, že zub času je podstatný, no dostatočným dopĺňaním tekutín ho vieme spomaliť. Make-up sa môže prezentovať ako „tekutý spánok“, no ten pravý doplnený dostatkom hydratácie to nie je. Aj Evelyn vie, že po hydratácii sa hneď cíti krásna a preto počas svojej rannej rutiny niekoľkokrát hydratuje – Mitickou a zvnútra.  Náhoda? Nemyslíme si.

Ako teda nezabúdať na pravidelnú hydratáciu spojenú so správnym prísunom minerálov? Na to sme sa zvedavo spýtali výživovej poradkyne Zuzany Líškovej.

Je všeobecne známe, že voda je pre naše telo nenahraditeľná a životne dôležitá tekutina. Bez nej by nebol život, každá bunka nášho tela obsahuje vodu. Pri nepravidelnom prísune tekutín je najhoršie to, že chýbajúci pitný režim už nedoženieme ani keď vypijeme rovno celú fľašu naraz. Nedostatok vody nám naše telo signalizuje rôznymi spôsobmi ako napr. bolesťou hlavy, únavou, poruchou koncentrácie a pod.

Voda ako dôležitá očista metabolizmu

„Voda pomáha nášmu telu zbavovať sa škodlivých látok. Dostatočný pitný režim zabezpečuje pravidelnú detoxikáciu nášho tela. Voda zabezpečuje správne fungovanie nervovej a lymfatickej sústavy, krvného obehu a ďalších orgánov. Ideálna voda na každodenné pitie je mäkká zásaditá voda s vyváženým obsahom minerálov. Takáto voda hydratuje každú bunku nášho tela. Odporúčam si vybrať takú vodu, ktorá má vyvážený pomer vápnika a horčíka. Pozor však na sodík v minerálnych vodách. Tu preferujte jeho nižší obsah.“ hovorí Zuzana Lišková.

Zásady zdravého pitia vody

 „Množstvo vody potrebnej pre zdravé fungovanie tela je dané celkovou telesnou hmotnosťou. Minimálne odporúčané množstvo vody na deň je 0,03 l na 1 kg hmotnosti, čo vychádza v priemere od 2 do 4 l. Počas letných mesiacov, prípadne pri zvýšenej fyzickej aktivite odporúčam množstvo prijatej vody adekvátne navýšiť. Vodu by sme teda mali prijímať priebežne celý deň po malých dávkach. Je to jednoduché. Pijeme, aby sme nikdy počas dňa nepociťovali smäd a sucho v ústach.“ hovorí výživová poradkyňa Zuzana Lišková.

Nezabúdajte preto na pravidelný a každodenný pitný režim.

Na optimálnu hydratáciu a mineralizáciu je skvelá prírodná minerálna voda Mitická. Vďaka priaznivému pomeru vápnika a horčíka, optimálnej mineralizácii a nízkemu obsahu sodíka je vhodná na každý deň. Vysoký štandard kvality majú aj ochutené varianty v rade Mitická “S chuťou!“, ktoré sú zdravšou alternatívou ochutených vôd, majú nízky objem kalórií, obsahujú zdraviu prospešné minerály a ovocnú šťavu a sú bez umelých sladidiel a farbív.

A ako teda hydratuje Evelyn, aby bola zdravá a krásna? Pozrite si video 🙂

Administrator