Podtatranský polmaratón

Každý nadšený bežec bude vedieť o čo ide, keď spomenieme Tatry v pohybe – Prestige tour. A ak sa predsa len nájde niekto, komu to nič nehovorí, vysvetlíme. Ide bežecké podujatie, ktoré spája podtatranské obce s turistickými destináciami a vytvára sériu rozmanitých bežeckých disciplín od krátkeho behu na 4 kilometre, cez beh do vrchu až po vytrvalostné cestné behy. Bežci môžu získať jedinečnú sadu medailí a zapojiť sa o titul Bežecký kráľ Tatier. Znie to lákavo, však?
A práve Podtatranský polmaratón je súčasťou Prestige tour a zároveň jeho vyvrcholením.

Bežci vyštartovali v dopoludňajších hodinách z centra Popradu na trasu Podtatranského polmaratónu a na Primátorskú desiatku. Pretekalo sa opäť cez obec Spišskú Teplicu s obrátkou vo Svite. Zároveň sa zo Svitu vydajú na 10km trať do Popradu priaznivci Nordic walkingu. 5 minút po štarte vybehli mladší pretekári na mini-polmaratónsku trať v dĺžke 2,1 kilometra.

30 minút pred hlavným štartom sa na námestí sv. Egídia v Poprade zapojili aj budúci prváčikovia.

Okrem bežeckých tratí bol samozrejmosťou sprievodný program.
Rôzne súťaže, hry a pohybové aktivity, či pre labužníkov súťaž vo varení guľášu “Svitská vareška”. Mesto Poprad pripravilo rodinný športový súboj MAMA, TATO, ŠPORTUJTE S NAMI a náladu vyburcovala bubnová show skupiny Batid.

Viac ako 500 prihlásených bežcov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Ruska, Rakúska, Ukrajiny, Holandska a Kanady potvrdilo, že projekt Tatry v pohybe je významnou súčasťou bežeckých aktivít na Slovensku a Mitická je hrdá, že môže byť súčasťou 🙂 Víťazom blahoželáme a tešíme sa, že vás osviežime aj nabudúce :).

Zdroj:
www.facebook.com/podtatranskypolmaraton/
www.tatryvpohybe.sk

Administrator