Zbytočný sodík v Mitickej nenájdeš

Poznáš to. Už predtým ako siahneš po niečo do kabelky vieš, že to bude ako návšteva paralelného vesmíru. Ako to je možné, že to čo v nej hľadáme nahmatáme vždy ako posledné? Príliš veľa vecí v nej škodí, no prázdnu ju takisto nechceme, lebo my naozaj nevieme čo budeme potrebovať. Nikdy nevieš kedy si budeš potrebovať opäť prečítať dvestú stranu tvojej obľúbenej knihy, prípadne si zahrať na flautu. ? A rovnaké je to aj so sodíkom, ktorého nadmerné ale aj príliš nízke množstvo nám škodí.  Viac nám o sodíku povie výživová poradkyňa Zuzana Líšková.

„Keď sa stravujeme zdravo a rozmanito, prirodzene si myslíme, že dodávame telu všetky potrebné minerály. Aj v tomto prípade však môžeme trpieť ich nedostatkom. Ako je to možné? Obsah minerálov v ovocí a zelenine za posledných dvadsať rokov prudko klesol. Faktom je, že konzumujeme veľké množstvo dovážaných surovín, ktoré sa často krát zbierajú nezrelé, prípadne prechádzajú chemickými úpravami spomaľujúcimi procesy zrenia. Všetky tieto procesy ich uberajú o vzácne minerály, ktoré odporúčam dopĺňať vhodnou formou. Veľmi dobrým doplnkom môže byť minerálna voda s vyváženým zložením.“ hovorí Zuzana Lišková.

Sodík vs. naše telo        

„Sodík pomáha v tele vytvárať zásadité prostredie, ktoré napomáha k udržaniu zdravia. Odporúčaná denná dávka je okolo 1500 mg, no keďže väčšiu časť dennej dávky sodíka prijmeme denne solením jedla, na každodenné pitie si vyberajme vody s jeho nižším obsahom. Určite by sme sa mali vyhnúť nadmernej konzumácii sodíka z rýchleho občerstvenia, pražených solených orieškov, rôznych polotovarov, dresingov a omáčok. So solením stravy to nepreháňajte a sodík dopĺňajte z čerstvého ovocia, zeleniny a vo forme minerálnych vôd.“ hovorí výživová poradkyňa Zuzana Líšková.

Vďaka nízkemu obsahu, priaznivému pomeru vápnika a horčíka a optimálnej minerálizácii je Mitická vhodná na každý deň. Vysoký štandard kvality majú aj ochutené varianty v rade Mitická “S chuťou!“ – Mango&Pomaranč, Malina, a novinky Citrón a Jablko&Materina dúška, v ktorých tiež nájdete priaznivý pomer minerálov. Vraví sa, že kto hľadá ten nájde, no pri zbytočnom sodíku v Mitickej to našťastie neplatí.

Ako vyzerá paralelný vesmír v kabelke, ktorú nosí Evelyn? Pozrite si video 🙂

Administrator