SME TO, ČO PIJEME

Ak pijeme Mitickú, sme ľudia odolných kostí, pevných svalov, nepodráždených nervov a silných sŕdc.
Svojim zložením je totiž Mitická výbornou voľbou vody, ktorá vytvára zdravý základ pre život bez liekov.
Pri zdravom životnom štýle a dodržaní odporúčaného pitného režimu vhodne doplní vápnik a horčík, ochráni celé telo pred zápalmi, srdce a cievy pred ochoreniami, kosti a kĺby pred osteoporózou a mozog a nervy pred stresom.

Minerálna voda na každý deň

Mitická je vďaka svojmu minerálnemu zloženiu vhodná na každý deň a pre každého.

Priaznivý pomer vápnika a horčíka

Priaznivý pomer vápnika a horčíka zabezpečuje ich vstrebávanie a dopĺňa dennú potrebu týchto minerálov.

Nízky obsah sodíka

Vďaka svojmu nízkemu obsahu sodíka je vhodná aj pre ľudí, ktorým je odporúčaná diéta s nízkym obsahom sodíka.

Optimálna mineralizácia

Vďaka svojej optimálnej mineralizácii vhodne dopĺňa potrebný denný príjem minerálnych látok.

Kalcium pre kosti
Vápnik alebo inak kalcium, je základom zdravých detských zúbkov,  pevných kostí, odolných bedrových kĺbov. Vplýva aj na obnovu svalov u ľudí, ktorí sa znovu vrátili k cvičeniu. A nielen to. Vápnik vytvára predpoklad pre zdravé fungovanie mozgu a srdca. Pomáha mozgovým bunkám komunikovať, vyrovnáva krvný tlak a umožňuje krvi zrážať sa. Tiež otvára steny buniek, aby mohli prijímať výživu a aktivuje hormóny, ktoré riadia činnosť nášho tela.

Horčík pre harmóniu

Horčík je partnerom vápnika. Dopĺňajú sa navzájom a udržiavajú kosti a kĺby vo forme. Najdôležitejšia úloha horčíka je však udržiavať náš nervový systém v rovnováhe. Kde chýba horčík, tam prichádza podráždenie, búšenie srdca, stres a nervozita. A v najhorších prípadoch aj psychické poruchy. Ak ho má organizmus dosť, mysli vládne psychická pohoda, telu silnie imunita a klesá cholesterol.

S bikarbonátom bez bolesti

Okrem týchto dvoch známych prvkov obsahuje Mitická aj bikarbonát, teda látku ktorá neutralizuje žalúdočnú kyselinu, chráni sliznice a vyrovnáva kyslosť v tele. V správnej kombinácii s vápnikom a horčíkom, čo je aj prípad Mitickej, bráni telo pred zápalmi a alergiami.