SME TO, ČO PIJEME

Ak pijeme Mitickú, sme ľudia odolných kostí, pevných svalov, nepodráždených nervov a silných sŕdc.
Svojim zložením je totiž Mitická výbornou voľbou vody, ktorá vytvára zdravý základ pre život bez liekov.
Pri zdravom životnom štýle a dodržaní odporúčaného pitného režimu vhodne doplní vápnik a horčík, ochráni celé telo pred zápalmi, srdce a cievy pred ochoreniami, kosti a kĺby pred osteoporózou a mozog a nervy pred stresom.

Kalcium pre kosti

Vápnik alebo inak kalcium, je základom zdravých detských zúbkov,  pevných kostí, odolných bedrových kĺbov. Vplýva aj na obnovu svalov u ľudí, ktorí sa znovu vrátili k cvičeniu. A nielen to. Vápnik vytvára predpoklad pre zdravé fungovanie mozgu a srdca. Pomáha mozgovým bunkám komunikovať, vyrovnáva krvný tlak a umožňuje krvi zrážať sa. Tiež otvára steny buniek, aby mohli prijímať výživu a aktivuje hormóny, ktoré riadia činnosť nášho tela.

Horčík pre harmóniu

Horčík je partnerom vápnika. Dopĺňajú sa navzájom a udržiavajú kosti a kĺby vo forme. Najdôležitejšia úloha horčíka je však udržiavať náš nervový systém v rovnováhe. Kde chýba horčík, tam prichádza podráždenie, búšenie srdca, stres a nervozita. A v najhorších prípadoch aj psychické poruchy. Ak ho má organizmus dosť, mysli vládne psychická pohoda, telu silnie imunita a klesá cholesterol.

S bikarbonátom bez bolesti

Okrem týchto dvoch známych prvkov obsahuje Mitická aj bikarbonát, teda látku ktorá neutralizuje žalúdočnú kyselinu, chráni sliznice a vyrovnáva kyslosť v tele. V správnej kombinácii s vápnikom a horčíkom, čo je aj prípad Mitickej, bráni telo pred zápalmi a alergiami.